Balıkesir Oto Kiralama

Soru - Cevap

1- Aracın Deposunu Nasıl Teslim Ediyorsunuz?
Aracın Yakıt durumu araç teslim edilirken kontrol edilir ve dönüşte yaklaşık aynı miktar yakıt ile iade etmeniz istenir.
2- Sözleşme yaparken Ne Tür Evraklar İstenmektedir?
Geçerli kimlik ve sürücü belgesi dışında ayrıca, TC Kimlik Numaranız, adres, telefon bilgileriniz gerekmektedir. Yurt dışından gelen gurbetçi vatandaşlarımızdan ise pasaport, sürücü belgesi, gerekli görülürse depozito talep edilmektedir.
3- Araçlarınız Modelleri Yeni mi?
Araçlarımız genelde 1,2 ve 3 seneliktir. Bu süreyi tamamlayan araçlar sürekli olarak arıza çıkarmaya başladıkları ve daha çok bakıma ihtiyaç duydukları için filomuzdan çıkarılmaktadırlar. Dolayısıyla çok düşük modellerde aracımız bulunmamaktadır.
4- Yurt Dışından Nasıl Rezervasyon Yaptırabiliriz?
Kişisel bilgilerinizi ( isim , telefon ) ve uçuş bilgilerinizi ( havayolu şirketinin adı , kalkış yeri ve tahmini iniş saati veya uçuş numarasını ) bildiriniz. Bir personelimiz sizi havalimanında karşılayacaktır.
5- Aracın Arızasını; Sigorta şirketi Öder mi?
Sigorta şirketleri araçlarda oluşan diğer mekanik arızaları karşılamamaktadır.
6- Aracı Kiralayandan farklı ,Bir Başkası Kullanabilir mi?
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi; ( ek herhangi bir ücret alınmaz ) ek sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse araç kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulur.
7- Sigortalardan Hangi Durumlarda Yararlanamam?
Aracın yerini değiştirmeden trafik, kaza ve alkol raporlarının alınması ve aracın trafik yasalarına uygun kullanılması gerekmektedir. Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için polis veya jandarmanın tutanak tutması gerekmektedir. (Teminat Dışı Kalan Hallere Bakınız)
8- Araçların Bakımlı Olduğuna Güvenebilir miyim?
Araçların kirada iken arıza çıkarması bizlere hem ekonomik hem de personel açısından ek yük getirmektedir.Bu nedenle araçların bakımları aksatılmadan yapılmaktadır.Ayrıca araçlarmızın çoğunluğu üretici firma garanti kapsamında olduğundan bakımlar yetkili servisler tarafından yapılmaktadır.
9- Neden Senet İmzalıyorum?
Müşterilerimizden 1 adet senet alınmaktadır. Senet  arkadan gelebilecek trafik cezaları için 30 iş günü sonunda müşteriye teslim edilir. (senetler sözleşmeye bağlı senetlerdir, münferit niyetlerle rucüya konu edilemezler.
10- Senet İmzalamaktan Çekiniyorum, Kredi Kartımdan Provizyon-Blokesi alsanız olmaz mı?
Müşterilerimizin kredi kartlarından provisyon-blokesi uygulamamız vardır. Kiralamış olduğunuz aracın kasko değerinin %10u kadar değerindeki miktar kadar kredi kartınızdan Ön öterizasyon-bloke alınmaktadır. Bu işlem içim Kredi kartınızda limitin müsait olması gerekmektedir. Eğer kredi kartı ile işlem yapmaktan imtina ederseniz. Mecburen Sözleşme senedi alınmaktadır. 
10- Rezervasyon yaptığım araçtan farklı bir araç gelir mi?
Rezervasyon yapılan araçlar birebir aynısı olamayabilir aynı sekmentte farklı araçlarda hizmetinize sunulabilmektedir.